طراحی سایت دندان‌پزشکی

اهمیت داشتن وبسایت برای دندانپزشکی

داشتن وبسایت برای دندانپزشکی

به دنیای تکنولوژی خوش آمدید!

در روزگاری که جهان به سمت رسانه­های دیجیتال در حرکت است، ایده داشتن وبسایت راهی برای موفقیت در کار است. بدون داشتن وبسایت شما راه­های بدست آوردن سودهای قابل توجه را از دست میدهید.

مراکز خدمات دندانپزشکی روز­به­روز در­حال افزایش است. تصور کنید که تمام دندانپزشکی­ها در منطقه شما وبسایت دارند، طبیعتاً آنها تعداد زیادی از بیماران را به سمت خود جذب میکنند. چون بیماران، خدمات آنها، نحوه­ی عملکرد و نتیجه­ی کار را میبینند.

افراد برای یافتن کلینیک وپزشکان مجرب به گوگل مراجعه میکنند!

بله درست شنیدید. در واقع امروزه، فعالیت در دنیای مجازی یک مزیت نیست بلکه الزام است. در دنیای تکنولوژی امروز و استفاده­ی عموم مردم از شبکه­های اجتماعی و اینترنت و عادت جست­وجوی پاسخ سوالها در گوگل، موتورهای جست­وجو به عضو جدا نشدنی از زندگی روزانه­ی مردم تبدیل شده­اند. این عادت عمومی باعث شد تا کسب و کارها حضور فعال­تری در شبکه­های مجازی داشته باشند. خدمات درمانی و پزشکی هم از این امر مستثنا نیستند.

افراد معمولا با داشتن علائم متفاوت در بدن خود، شنیدن نام بیماری و یا حتی از سر کنجکاوی به جست­وجوی بیماری و علائم آن، راه درمان و حتی نحوه­ی پیشگیری از بیماری در اینترنت می­پردازند. تعداد افرادی که علاقه به تشخیص بیماری خود و اطرافیانشان و یافتن راه درمان آن را در گوگل دارند روز­به­روز درحال افزایش است. اینجاست که اهمیت حضور شما در دنیای مجازی و داشتن وبسایت کاری شما مشخص میشود. شما باید در حوزه­ی فعالیت خود، خدماتتان و مزایایی که برای بیمار دارید را به آنها نشان دهید. چون بیمار براساس نظر بیماران مشابه، پزشکی را انتخاب میکند که مورد تایید دیگر بیماران با تجربیات یکسان باشند.

حال اگر برای شما سوال پیش آمده که وبسایت دندانپزشکی چه کمکی به شما میکند؟! لازم است مطالب زیر را بخوانید تا متوجه لزوم داشتن وبسایت برای کار خود باشید…

چرا وبسایت دندان‌پزشکی؟

   داشتن وبسایت دندان‌پزشکی مزایای زیادی برای شما همراه دارد. براساس گفته­های قبلی، هر فرد در طول روز حداقل ۱۰ دقیقه از زمان خود را با گوشی موبایل و یا دسکتاپ در اینترنت می­گذراند، این درحالی است که نسل جوان تمایل بیشتری به استفاده از اینترنت دارد. بنابراین مشاغلی که در دنیای مجازی جایگاهی ندارند محکوم به از دست دادن مشتری هستند.

اگر هنوز به دنبال چرایی ماجرا هستید باید بگویم اولین و اصلی ترین دلیل داشتن یک شعبه در اینترنت است. بله، یک شعبه­ی مجازی! وبسایت شما میتواند براحتی برای شما بیماران جدید جذب کند. احتمالاً با خود میگویید به بیماران جدید نیاز ندارید!  و یا به اندازه­ی کافی در حرفه­ی خود شناخته شده­اید و بیماران خود را دارید! متاسفانه باید به شما بگویم شاید امروز بیماران خود را داشته باشید اما به زودی روز­به­روز شاهد کم شدن بیمارانتان خواهید بود و یا شاید حتی اتمام بیمار. باید بدانید که متاسفانه یا خوشبختانه دوران معرفی دوستان و آشنایان به پزشک معالج خود تمام شد! دلیل؟! مردمی که به جمع آوری اطلاعات خود در گوگل و تجربیات بیماران مشابه بیشتر از حرف دوستان و آشنایان اعتماد دارند.

مزایای داشتن یک وبسایت دندان‌پزشکی

وبسایت مکانی است که بیمار برای  کسب اطلاعات به آن مراجعه میکند که شانس شما را افزایش میدهد تا حرفه­ی خود را نشان دهید و بیمار جدید جذب کنید. با توجه به اینکه اینترنت عضو جدید زندگی روزمره­ی ماست اجازه دهید تا مزایای داشتن وبسایت را دقیق­تر برایتان بگویم…

بیوگرافی تیم دندان‌پزشکی

بیوگرافی تیم دندان‌پزشکی

عکس و توضیح مختصری از خود و کارکنان کلینیک بدهید وتخصصشان را معرفی کنید. سوابق تحصیلی و گواهینامه های همکاران و خودتان، موفقیت­ها و جوایزتان را به اشتراک بگذارید. نشان دهید که از بهترین­های این حرفه هستید.

این کار باعث میشود تا بیماران به شما و درستی خدماتتان اعتماد پیدا کنند و به عنوان بیمار به کلینیک شما مراجعه کنند.

ایجاد ارتباط نزدیک بین پزشک و بیمار

در دسترس بیمار خود باشید. بیماران بعد یا قبل از دریافت خدمات نگرانی­هایی درباره­ی مراحل انجام کار و سوالاتی در زمینه­ی درمان دارند و اگر نتوانند با شما مشورت کنند خیال آسوده­ای از خدمات مورد نظر خود ندارند. پاسخ به سوال و درخواست بیمار چه توسط شما یا کادر درمان باشد چه توسط بیماران دیگر به آسودگی خیال بیمار جدید کمک بزرگی میکند.

آشنایی با نیاز بیمار و ارائه­ی خدمات مورد نیاز آنها،ارائه­ی اطلاعات روش­های مختلف درمان­های گوناگون، اشتراک گذاری اطلاعات آموزشی و مقالات، نشان از آگاهی شما از کارتان است و اضافه کردن محتویاتی شامل نتیجه­ی کار بیماران با ارائه­ی تصویر رضایت آنها با یک لبخند و یا ویدیوی مراحل کار نشان میدهد که شما سعی در ایجاد ارتباط با بیمار خود دارید.

ایجاد یک کانال ارتباطی دیجیتال

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کانال دیجیتالی چه کارایی زیادی برای شما می­تواند داشته باشد و حتی شاید بتواند یک همیار بسیار خوب شما باشد. از طریق یک کانال دیجیتالی شما همیشه در دسترس بیمار خود قرار دارید و بدون حضور بیمار در مواقع غیرضروری با بیمار خود در ارتباطید.

امکان ارتباط راحت با پزشک برای بیمار فراهم می­شود چون بیمار شما میتواند نتایج آزمایش خود را بدون حضور در مطب یا کلینیک و تنها از این طریق دریافت کند و یا حتی سوابق درمانی خود را با شما به اشتراک بگذارد.در این روش امکان ارسال پیام،عکس و یا تصویر رادیولوژی از راه دور برای دکتر فراهم می­شود تا دکتر سوابق بیمار را بررسی کند و در صورت لزوم، بیمار به صورت حضوری مراجعه کند.

تصور کنید تعدادی از بیماران فقط برای صحبت کردن یا نشان دادن عکس به مطب رفته و یا حتی برای انجام یک مشاوره باید به شهری دیگر سفر کنند تا شما را ملاقات کنند که شاید در نهایت بیمار شما هم نشوند اما این کانال نه تنها در وقت بیمار صرفه جویی میکند بلکه مطب یا کلینیک شما را هم از ازدحام بیش از حد مراجعه کننده نجات میدهد. در نتیجه زمانی که شما در مطب هستید می­توانید به راحتی به کارهای مهمتر (یعنی خدمات رسانی به بیمار حضوری) رسیدگی کنید که باعث ایجاد حس اعتماد و آرامش در بیمار شما میشود واین فکر که شما متوجه بیمار هستید باعث ایجاد حس رضایت در اوست و این یعنی افزایش راندمان کار.

نگران نباشید…می­توانید زمانی را برای پرسش و پاسخ مشخص کنید که در آن زمان با بیماران راه دور در ارتباط باشید.

اطلاع رسانی راحت به بیماران

اطلاع رسانی راحت به بیماران

از دیگر کارایی­های وبسایت برای شما، اطلاع رسانی جمعی به بیمارانتان است. با این روش شما دیگر نیازی ندارید تا به صورت جداگانه برای بیماران خود تغییرات و خدمات را توضیح دهید. هر تغییری را میتوانید در سایت خود اعلام کنید و دیگر نگران بی­اطلاعی بیماران از تغییرات رخ داده شده نباشید.

شما میتوانید پیشنهاداتی از جمله متنوع و مقرون به­صرفه بودن خدماتتان، گزینه­های درمانی و پوشش­های بیمه­ای، آدرس مطب یا کلینیک، اعلان روزها و ساعات کاری و نحوه­ی ارائه­ی خدمات کاری روزانه شامل روزهای ویزیت و روزهای درمان و…، اطلاع رسانی درباره­ی تخفیفات و تغییرات جدید مرکز درمانی خود، اطلاعاتی در زمینه­ی روش­های درمانی دندان یا بهداشت دهان و دندان، نحوه­ی پذیرش بیمار جدید، پیشنهادات ویژه برای بیماران جدید از جمله جرمگیری یا مشاوره رایگان و… را در سایت خود ارائه دهید.

 نوبت دهی آنلاین دندان پزشکی

نوبت دهی آنلاین یکی از ویژگی­های برجسته­ی وبسایت پزشکی است. میتوانید امکان نوبت دهی آنلاین را برای بیماران خود فعال کنید و یا نحوه­ی ثبت نوبت توسط بیمار را مشخص کنید. می­توانید اطلاعات واضح و روشنی را برای تماس با مطب در اختیار بیمار قرار دهید که چه زمانی و با چه کسی برای ثبت نوبت و یا لغو قرار ملاقات تماس بگیرند. شرایط لغو قرار ملاقات را در سایت توضیح دهید.

آیا بیمار جدید پذیرش میکنید؟ نحوه و شرایط پذیرش را در سایت توضیح دهید تا بیمار جدید بدون حضور در               مطب و یا تماس گرفتن با مطب به جواب سوالات خود برسد تا با این کار در وقت بیمار و کارکنانتان صرفه­جویی شود.

با فعال سازی سیستم رزرواسیون چه به صورت آنلاین چه به صورت تلفنی بیمار مجبور به مراجعه­ی حضوری برای دریافت نوبت نیست. این کار شما را یک قدم به جذب بیشتر بیمار نزدیک­تر میکند. چون اکثر مطب­ها و کلینیک­های درمانی امکان ثبت نوبت به صورت غیرحضوری را برای بیمار فراهم نکرده و بیمار باید مسافت و وقت زیادی را فقط برای گرفتن نوبت ویزیت صرف کند.

 پرداخت آنلاین

نحوه­ی پرداخت خود را مشخص کنید…

اگر شما هنوز از روش سنتی دریافت وجه نقد استفاده میکنید به شما توصیه میکنم یک بار پرداخت اینترنتی را امتحان کنید تا لذت راحتی کار را بچشید. با راه اندازی یک وبسایت شما میتوانید از درگاه­های امن پرداخت اینترنتی استفاده کنید.می­توانید از خدمات پی­پال یا زرین­پال برای این کار استفاده کنید. نحوه­ی دریافت وجه را در سایت خود به مراجعین توضیح دهید. آنلاین یا غیر آنلاین، دستورالعمل نحوه­ی پرداخت را ساده و واضح بیان کنید.

آیا در صورت لزوم و به صورت اورژانسی بیمار جدید را خارج از نوبت میپذیرید؟ اگر پاسخ شما به این پرسش مثبت است باید بدانید که بیمار جدید شما سوالات زیادی درباره­ی نحوه­ی پرداخت از شما می­پرسد. سوال درباره­ی هزینه­ها، پذیرش بیمه و یا حتی نوع بیمه، آیا برای بیمارانی که بیمه ندارند تخفیفی وجود دارد؟ یا آیا کارت اعتباری میپذیرید؟ میتوانید پاسخ­ها را در وبسایت خود منتشر کنید و یا در وبسایت خود پاسخگوی بیمار باشید. این کار شما باعث جذب بیشتر بیمار میشود.

دسترسی ۲۴ ساعته و نامحدود به بیماران

دسترسی 24 ساعته و نامحدود به بیماران

وبسایت شما یک شعبه­ی مجازی از مطب شماست و این امکان را به شما میدهد تا به صورت ۲۴ ساعته با بیماران فعلی و احتمالی آینده در طول شبانه­روز در ارتباط باشید که در دنیای واقعی امکان پذیر نیست. البته که این امکان به این معنی نیست که شما باید تمام شبانه­روز را در اینترنت و وبسایت خود باشید تا با افراد و کاربران به صورت آنلاین در ارتباط باشید. این ارتباط از طریق ارسال نظر و پرسش در هر ساعت از شبانه­روز از سوی کاربر و پاسخ دادن از طرف شما در ساعتی که شما زمان برای پاسخگویی دارید صورت میگیرد.

همچنین وبسایت به شما این امکان را میدهد که دسترسی نامحدود به افراد در دنیای واقعی در سطح کشور و یا حتی دنیا  داشته باشید که همچنان در دنیای واقعی ممکن نیست. در واقع شما با تبلیغ در دنیای مجازی این امکان را به خود میدهید تا در سطح گسترده­تری از شهر خود شناخته شوید، درحالیکه تبلیغ بر بیلبوردهای تبلیغاتی یا تراکت­ها در بهترین حالت شما را در سطح شهر یا منطقه­ی خود معرفی میکند.

 ارائه اطلاعات بروز

همانطور که قبلا گفتیم اشتراک­گذاری اطلاعات آموزشی و مقالات بروز نشان از آگاهی و آشنایی شما از کارتان دارد. حال اگر این اطلاعات همراه با نمایش نحوه­ی کار شما در قالب فیلم و عکس باشد، میزان تسلط شما و نحوه­ی بکارگیری این اطلاعات را به خوبی به بیمار نشان می­دهد.

اضافه کردن محتویات کاری شما به سایت یک استراتژی مناسب و موثر است که انعطاف­پذیری و یادگیری بخشی از آن است چون این پیام را به بیمار می­رساند که الگوریتم­ها به صورت مداوم درحال تغییر در جهت تکمیل و بهبود عملکرد شماست.

به عنوان یک پزشک حرفه­ای باید بروز باشید و از آخرین اطلاعات پزشکی در زمینه­ی کاری خود باخبر باشید و اطلاعات و مطالبی را ارائه دهید که بیمار در جست­وجوی آن است. دارا بودن اطلاعات کافی در خصوص فرآیند درمانی دندان و ارائه­ی اطلاعات مفید و کاربردی به بیمار به شناخته شدن هرچه بیشتر شما به عنوان یک پزشک با دانش و معلومات بالا کمک میکند، چون اکثر بیماران قصد دارند که علاوه­بر دریافت خدمات، اطلاعاتی نیز در زمینه­ی خدمات ارائه شده بدست بیاورند و با مزایا و مضرات خدمات مورد نظرشان بیشتر آشنا شوند تا راحت­تر برای انجام کار مورد نظر تصمیم بگیرند.

 لیست خدمات دندان‌پزشکی

چه خدماتی را در کلینیک خود ارائه میدهید؟! آن­ها را در سایت خود عنوان کنید. در صورت امکان لیست قیمت خدمات را نیز اعلام کنید. حتی می­توانید هر کدام از خدمات را در دسته­بندی جدا قرار دهید تا بیمار دسترسی آسان­تری به آنها داشته باشد. فراموش نکنید که فعالیت بیشتر قدرت جذب بیشتری را با خود به همراه دارد. می­توانید معرفی خدمات را به شکل نمونه کار انجام شده در قالب فیلم و عکس ارائه دهید.

اقتصادی بودن داشتن سایت دندان‌پزشکی

اقتصادی بودن داشتن سایت دندان‌پزشکی

تا به امروز برای معرفی و تبلیغ کارهای خود چه کارهایی انجام داده­اید؟ برای شناساندن خود و خدماتتان هنوز از روش­های سنتی تبلیغات رسانه­ای و باور قدیمی بیمار من، معرف من خواهد بود استفاده میکنید؟ گرچه این روش­های قدیمی اشتباه نیستند اما امیدوارم پاسختان منفی باشد و شما هم از روش­های بروز برای تبلیغ خود استفاده کنید، در غیر این صورت لطفا با من در این مورد همراه شوید تا شما را متوجه اشتباهتان کنم…

من یک پزشک هستم…

از دیگر مزایای داشتن وبسایت تخصصی دندانپزشکی برای شما اقتصادی بودن این شعبه­ی مجازیست. بله، درست فهمیدید. داشتن وبسایت اقتصادیست! احتمالا از خود میپرسید منظورمان از اقتصادی بودن چیست؟! اجازه بدهید برایتان توضیح دهم. وبسایت شما آسان­ترین و کم هزینه­ترین روش تبلیغ برای شماست. شما با داشتن وبسایت موفق درواقع به کم شدن مخارج رسانه­ای و تبلیغات خود کمک کرده­اید. فراموش نکنید که افراد حداقل روزی ۱۰ دقیقه در اینترنت درحال گشت و گذار هستند و تمایل نسل جدید به اینترنت بیشتر!

پیش­تر گفتیم که شما میتوانید با داشتن وبسایت با طیف عظیمی از بیمار در سراسر کشور و حتی دنیا درارتباط باشید و تنها هزینه­ای که تا به اینجای کار کردید هزینه­ی ساخت وبسایت بوده است. این درحالیست که تبلیغات به روش سنتی رسانه­ای شامل: رسانه­های جمعی (روزنامه، تلوزیون،رادیو و…) و بیلبوردهای تبلیغاتی، علاوه بر هزینه­ی بالای تبلیغات برای مدت زمان مشخص و محدوده­ی مکانی  مشخصی است.  درحالی که ارائه­ی نمونه کار شما در وبسایتتان بهترین تبلیغ در زمان و مکان نامحدود با هزینه­ی بسیار کم برای شماست.

امیدوارم با گفتن این تفاوت­ها انتخابتان را کرده باشید و روشهای سنتی و پرهزینه را رها کنید. اما یک نکته را فراموش نکنید، از آنجایی که اکثر مردم با گوشی­های موبایل به جست­و­جوی اطلاعات در سایت­ها میپردازند بنابراین باید سایتی را طراحی کنید که قابلیت رسپانسیو داشته باشد، یعنی هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل به راحتی قابل دسترسی باشد.

بعلاوه استفاده از وبسایت به برندسازی شغل و مطب یا کلینیک شما کمک شایانی میکند و باعث افزایش اعتبار و شهرت، اعتمادسازی در حین ارائه­ی نمونه کار در قالب متن و اطلاعات، ویدیو حین کار، تصویر بیمار قبل و بعد از اتمام کار می­شود.

به طور خلاصه داشتن وبسایت دندانپزشکی به شما امکان معرفی پزشک و کارکنان کلینیک و افتخارات و دیگر ویژگی و مشخصات آنها، جذب بیمار جدید، کسب درآمد بیشتر، تبلیغ باهزینه­ی بسیار کم، در دسترس بیمار بودن، تماس آسان برای پرسش و پاسخ، امکان تماس تلفنی یا ایمیل، ارائه­ی نقشه­ی گوگل و آدرس سایت، نحوه­ی ارائه­ی خدمات دندانپزشکی،اعلام تخفیف­ها و شرایط ویژه، لیست قیمت و خدمات دندانپزشکی، اطلاعاتی از قبیل وقت ویزیت­های دندانپزشکی، ارائه­ی اطلاعات کافی در خصوص فرآیند درمانی دندان، نمونه کار انجام شده در قالب عکس و فیلم، عکس­هایی از مطب دندانپزشکی، کادر درمان و بیمار درصورت رضایت در قالب گالری را میدهد.

در حقیقت توصیفی بهتر از داشتن پیجی از بیماران گذشته تا حال که از خدمات شما راضی بوده­اند برای عملکرد شما نیست. چون ۶۱% بیماران جدید به تجربیات دیگران در اینترنت توجه میکنند تا بهتر تصمیم بگیرند.

در نتیجه:

داشتن وبسایت تخصصی در هیچ زمانی به اهمیت امروز خود نبوده است. توسعه­ی سایت یک فرآیند پویا و تکنولوژی و رفتار مصرف کننده همواره درحال تغییر است. پس اگر شما هم جزء افرادی هستید که تا الان به صورت سنتی اقدام به تجارت میکنید، از این به بعد باید برای جذب مشتری بیشتر  و درآمد بیشتر شعبه­ی مجازی کار خود را شروع کنید. چون بسیاری از مردم برای کسب اطلاعات پزشکی به اینترنت مراجعه میکنند فرصت مناسبی برای افزایش دامنه­ی کاری شماست. موسسات و سازمان­هایی که در جست­و­جوی اینترنتی پیدا نمیشوند در واقع خود را از این شانس محروم کرده­اند، بنابراین در این بازار رقابتی محکوم به شکست هستند.

برای طراحی وب سایت تخصصی برای دندان‌پزشکی خودتان با ما در ارتباط باشید.( ۰۹۱۲۲۹۴۹۰۵۳ )